fbpx

Sağlık

Sudocrem Faydaları ile Şaşırtıyor: Sudocrem Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sudocrem faydaları ile kullanım alanı genişleyen ve adını her geçen gün daha çok sık duyduğumuz ürünler arasında yer almaya başladı. Yalnızca pişik kremi olarak tanınsa da ünlü isimlerin sivilce tedavisi için de kendisinden bahsetmesiyle ünlenen Sudocrem faydaları ve hakkında merak edilen soruların yanıtlarıyla aşağıdaki yazımızda.

Sudocrem Nedir?

Yaklaşık 80 yıldır bebekler için bir pişik kremi olarak adını duyuran Sudocrem, güvenilir içeriği nedeniyle sıklıkla kullandığımız ürünlerdendi. İrlanda’da üretilen kremin kullanıldığı takdirde idrar ve cilt arasında bir katman oluşturup yarattığı bu koruyuculuk ile pişiğin önüne geçtiği bilinmektedir.

Yeni olarak akne ve sivilce tedavisinde de kullanılabileceği görülen bu özel içerikli krem, egzama, güneş yanığı, cilt lekeleri gibi problemlerle de savaşabilmektedir. Bu gizli yönlerini keşfeden ünlü isimler tarafından güzellik sırrı olarak anlatılan Sudocrem pişik haricindeki konularda da başarısını ispatlamıştır.

Sudocrem içeriği ile güven uyandırmakta, bu açıdan bebeklerdeki kullanımı pek çok kişi tarafından da bilinmektedir. Saf su, benzil sinnamat, benzil phenil methanol, lanolin, benzil benzoat ve çinko asit, ürünün içeriğin oluşturmaktadır.

İlk defa 1931 senesinde üretilmiş olan ürünün şimdilerde 30, 60, 125, 250 ve 400 gramlık farklı ambalajları mevcuttur. İçeriğini üretim tarihinden beri değişmeden koruyan Sudocrem Demet Akalın, İclal Aydın gibi ünlü isimler tarafından da son dönemlerde önerilerek ününü artırmıştır.sudocrem fiyat

Sudocrem Kremin Faydaları Nelerdir? Neler için Kullanılır?

Cilt sorunlarında kullanımı yaygınlaşan ürünün krem olarak ve çoklu kutularda olarak farklı satış formları mevcuttur. Etkileri bilimsel olarak kanıtlanan Sudocrem pişik kremi olarak kullanımının haricinde cilt sorunlarıyla da savaşır. Bu sorunlardan bazıları şu şekilde listelenebilir:

 • Sivilce ve siyah noktaları giderir.
 • Sivilcelerden sonra kalan cilt lekelerini giderir.
 • Egzama tedavisinde yararlı olabilmektedir.
 • Mini yaraların iyileşmesini sağlar.
 • Ciltteki kalıcı izlerin ve güneş yanıklarının giderilmesini sağlar.
 • Kaşıntı ve kızarıklıkların yatışmasını sağlar.
 • Yağ dengesini korur ve cilt üzerinde koruyucu bir katman yaratır.
 • İltihaplı akneleri kurutur.
 • Tahriş olan cildi rahatlatır.
 • Epilasyon sonrasında oluşan kızarıklığı önler.
 • Yatak yarasının yol açtığı ağrıyı hafifletir, bu yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Ürünün bilinen ya da kanıtlanmış herhangi bir yan etkisi bulunmamakla birlikte iyileştirici etkileri nedeniyle sahip olduğu ün gün geçtikçe artmaktadır. Sudocrem sivilce tedavisinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış olsa da cilt beyazlatma için hala farklı ürünler tercih edildiği unutulmamalıdır.sudocrem

Sudocrem Nasıl Uygulanır?

Sudocrem cilde faydaları oldukça geniş bir yelpaze gösteren özel bir üründür. Ancak ürünün tüm faydalarını etkin bir şekilde görebilmek adına doğru şekilde kullanımı şarttır. Vücudunuzda kremi uygulayacağınız bölgeye göre uygulama şekli de değişiklik göstermektedir.

Öncelikle kremi kullanmayı tercih edenlerin uygulamayı yüze yapacaksa gündüz kullanmamaları gerekmektedir. Krem yüzde beyaz bir katman oluşturmakta, gece uygulamaları bu yüzden çok daha doğru olmakta ve krem gece uygulanırsa daha iyi emilim sağlanmaktadır.

Kremin aşırı kullanımından kaçınmak da bir diğer önemli kuraldır. Fazla katmanlı uygulamalar sivilceleri tedavi etmek yerine artırmaktadır.

Kremin Yüze Uygulaması

Yüze yapılacak olan krem uygulamalarında krem yalnızca sorunun olduğu cilt kısmına uygulanmalıdır. Gece saatlerinde ve tercihen uyku saatinden önce küçük bir miktarda kremin yumuşak hareketlerle sorunlu cilt bölgesine uygulanması yeterli olacaktır. Ürünün nazikçe yedirilmesi ve ertesi sabah suyla durulanması gerekmektedir.

Sivilce için Krem Uygulaması

Sudocrem yüze faydaları ile sivilce tedavisinde de kendine yer edinmiştir. Bu amaçla uygulama yapmadan önce uygulama yapılacak bölgenin iyi bir şekilde temizlendiğinden emin olunması gerekmektedir.

Temizlenen cilde krem nazikçe yedirilir ve gece boyunca bekletilir. Sabah kalktığınızda sivilcenin kurumuş olduğunu görmek mümkündür. Kremin fazla kullanımı gözenekleri tıkayıp yeni sivilcelere yol açacağından maksimum 1 hafta içinde 3 kullanım önerilir.

Cilt Lekeleri için Krem Uygulaması

Lekelerin mevcut olduğu bölgelere az miktarda krem sürmekle, hücrelerde yenilenme ve lekelerin yok olması sağlanacaktır. Eğer cildinizde ince olsa da herhangi bir krem katmanı hissediyorsanız kremi uyguladığınız miktarı azaltmanız gerek demektir. Hafta içinde maksimum 3 kullanımla istenen sonuç elde edilebilir.

Pek çok kişi sivilceler gibi sivilcelerin ardında kalan izlerin de çözümünü aramaktadır. Bu konuda etkili çözümler sunan ürün, akne ya da sivilceler üzerinde 1 ya da 2 kullanım içerisinde belirgin şekilde etkilerini gösterir. Lekeler içinse maske şeklinde uygulayarak ürünün etkilerini artırmak mümkündür.

Sudocrem antiseptic healing cream ile yapılabilecek cilt lekesi maskesinin ise tarifi şu şekildedir:

1 çay kaşığı Sudocrem, 1 çay kaşığı avokado yağı ve aynı miktarda kayısı ya da badem yağını bir kap içerisinde karıştırın. Temiz cilde bu karışımı nazikçe uyguladıktan sonra cildin emmesini sağlayana kadar dairesel hareketlerle uygulamaya devam edin.

Karışım cilt üzerinde yarım saat bekledikten sonra bol suyla durulama yapın ve haftada bir uygulamayı tekrar edin. Cilt tiplerine göre farklı sürelerde etki gösteren bu maske ile kalıcı sivilce izlerine sonsuza kadar veda etmek mümkün olabilmektedir.sudocrem bebek bakım kremi

Sudocrem Ne Kadardır?

Sudocrem fiyat olarak ambalaj büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. 30 gramı 15 Tl olan ürünün 400 gramı ise 63 TL’dir. 23, 32 ve 49 TL’lik ara boy ambalajları da mevcuttur.

Sudocrem Hakkında Merak Edilenler

Krem hakkında elbette kullanım öncesinde akıllarda bazı soru işaretleri olabilir. Bu nedenle Sudocrem krem hakkında diğer sık merak edilen soruları şu şekilde açıklıyoruz:

1- Hamile ya da emziren kadınların kremi kullanmasında sakınca var mıdır?

Meme başında beliren çatlaklar için dahil olmak üzere pek çok sorunun çözümü için kremin kullanılması mümkündür. Hamile ya da yeni doğum yapan anneler için herhangi bir yan etkisi kaydedilmemiş olan ürünün, emzirme öncesinde çok iyi durulanmış olması gerektiği unutulmamalıdır.

2- Cilt uzmanları ürünü öneriyor mu?

Güvenlik açısından içeriğinde riskli bir madde bulunmayan ürünün hem sağlık hem de güzellik için pek çok dermatolog tarafından önerildiğini duymanız mümkündür.

3- Kırışıklıklara etki ediyor mu?

Kremin ne yazık ki kırışıklıklar üzerinde bir etkisi söz konusu değildir.

4- Çatlak, göz altı morluğu ya da şişkinliği gibi sorunlar için bu ürünü kullanabilir miyiz?

Kremin göz çevresine minimum miktarlarda ve hassas bir uygulamayla sürülmesi halinde şişkinlik ve morluk için çözüm getiren etkileri vardır.

Vücuttaki çatlaklar ise kremin en iyi sonuç verdiği sorunlardan biridir. Özellikle hamilelik, kilo alma/verme gibi durumlarda yaşanan belirgin çatlaklar, kremin düzenli kullanımıyla büyük ölçüde azaltılmaktadır.

5- Kremi kullananlar memnun mu? Ünlü isimler gerçekten ürünü öneriyor mu?

Pınar Altuğ, Demet Akalın, İclal Aydın, Doğa Rutkay gibi pek çok ünlü isim yer aldıkları programlarda ve sosyal medya hesaplarında ürünün başta sivilce olmak üzere farklı sorunlar üzerindeki başarılı etkilerinden bahsetmektedir.

Ürünü kullananların büyük ölçüde memnuniyeti söz konusudur.

6- Tüylenme ya da yağlanma yapar mı?

Ürünün ekstra bir tüylenmeye yol açmamakla birlikte fazla kullanımda tüylenme sıklığını arttırdığı belirtilmektedir. Ancak bu durum cilt tipine ve kişiden kişiye değişmekte olup bu yönde kanıtlanan bir yan etki bulunmamaktadır.

Yağlanma, ürünün yan etkileri arasında yer almamakta, hatta tam tersi ürün özellikle yağlı cilt tipine sahip olanlara önerilmektedir. Cildin yağ dengesini koruyan bu ürün yağlanma sonucunda oluşan cilt problemlerinin önüne geçmektedir.

Görüldüğü gibi senelerin tecrübesi ile üretilen ve kullanım alanı oldukça geniş olan Sudocrem faydaları ile ünlü isimler başta olmak üzere pek çok kişinin favori bakım ürünleri arasında yerini almıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı