fbpx

Yaşam

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar

Zayıflamaya yardımcı olan, düzenli olarak tüketildiği takdirde kişinin kilo vermesine katkıda bulunan soğan kürü; aynı zamanda kişinin daha kolay bir şekilde hamile kalmasına da olanak tanıyor. Soğan kürü ile hamile kalanlar; bu mucizevi kür sayesinde bebek sahibi olma hayallerine kavuşurken, bir yandan da bu süreçte kilo almaktan da kurtulmuş oluyorlar.

Sizler de soğan kürü ile hamile kalanlar listesinde yerinizi almak isterseniz; son derece faydalı olan bu kürü hemen tüketmeye başlayabilir, kürün bu mucizevi özelliğinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Peki, soğan kürü ile nasıl hamile kalınır? Gelin, bu soruyu birlikte yanıtlamaya çalışalım:

Hamileler tarafından tüketildiğinde sağlığa hiçbir olumsuz yan etkisi bulunmayan soğan kürü; mükemmel bir adet söktürücü, ağrı kesici ve akıntı giderici olarak, bayanların her daim yardımına koşuyor.

Lakin yine de tüm olasılıkları göz önünde bulundurmak isteyen anne adaylarının soğan kürü kullanıp kullanamayacaklarına dair mutlaka doktorlarına danışmaları gerekiyor.

Adet kanının daha erken gelmesine de katkıda bulunan soğan kürü; adeti geciken bayanlar tarafından adet söktürücü olarak da kullanılabiliyor. Yani, adet döngünüzde dengesizliklerle karşılaştığınızda, adetinizin daha fazla gecikmeden hemen gelmesi adına soğan kürünü tüketebilirsiniz.

Adet döneminizdeki adet sancılarından, ağrılardan da soğan kürü tüketerek kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda vajinal akıntı sorununuz bulunuyorsa, kötü kokulu bu vajinal akıntıları gidermek amacıyla doktorunuza danıştıktan sonra da soğan kürü kullanabilirsiniz.

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soğan kürü ile hamile kalanlar tarafından kullanılan soğan kürü; evde bulunan birtakım malzemeler yardımıyla kolaylıkla hazırlanabiliyor.

Ancak düşük yapma riski bulunan hamile bayanların bu kürü tüketmekten mutlaka kaçınmaları gerekiyor.

Daha kolay bir şekilde hamile kalmak, soğan kürünün gebelik hormonlarını tetikleyici özelliğinden yararlanmak adına soğan küründen yararlanabilirsiniz.

Peki; soğan kürü nasıl hazırlanır?

Malzemeler:

  • Bir adet kuru soğan
  • Sirke
  • Su

Hazırlanışı:

  • İlk olarak bir adet kuru soğanın dış kabuklarını soyun ve soğanı sirkeli suda en az birkaç saat bekletin. Bu sayede soğanı bakterilerden ve mikroplardan arındırabilirsiniz.
  • İkinci aşamada bir tencereye bir miktar klorsüz temiz su koyun. Suyu bir süre kaynattıktan sonra kaynar suyun içine mikrop ve bakterilerden arındırdığınız soğanı ilave edin.
  • Soğanlı suyu 15 dakika boyunca daha kaynatın. Ardından 5-10 dakika dinlenmeye bırakın.
  • Tencerede bulunan suyu günde birkaç bardak olacak şekilde yemeklerden önce aç karnınıza tüketin.

Soğan suyu ile hamile kalanlar tarafından kullanılan ve bu bayanların hamile kalmasını sağlayan bu kürün 15 gün boyunca düzenli olarak tüketilmesi gerekiyor.

6 aylık periyotlarda tüketmeniz gereken bu kür; sizi bir yandan zayıflatıyor bir yandan da hamile kalmanızı kolaylaştırıyor. Kürün etkisinden en iyi şekilde yararlanmak adına kürü her gün yeniden hazırlamanız gerekiyor.

Soğan kürü ile hamile kalanlar arasında olmak adına acele etmenizi, soğan kürü tarifimizi hemen uygulamaya başlamanızı şiddetle öneriyoruz.

Geri Dönüşüm Yazımız Sizleri Bekliyor 🙂

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı