fbpx

Sağlık

Madecassol Krem, merhem Nedir, Nasıl Kullanılır?

Madecassol merhem, hücre yenileme özelliği nedeniyle sıklıkla kullanımı ilgi uyandıran özel bir cilt kremidir. Peki pek çok kişinin merak konusu olan Madecassol krem nedir, nasıl kullanılır, gibi sık sorulan soruların cevabı ve diğer tüm bilmeniz gerekenleri bizimle öğrenmeye hazır mısınız?

Madecassol Nedir?

Centella Asiatica isimli bir bitkinin içerdiği Gotu Kola isimli bir etken maddeden elde edilen kremimiz, yaygın cilt sorunlarından olan lekeler, sivilce izleri, yanıklar, yara izleri gibi sorunlar için kullanılmaktadır. Yara ve yanık izlerinin tedavisinde oldukça sık tercih edilen ve bu konuda en çok adı duyulan kremler arasında yer almaktadır.madecassol ne kremi

Madecassol krem fiyat olarak da oldukça uygun olup 7.25 TL gibi güncel olarak minimum miktarda oynayan fiyatlara alınabilmektedir. Hemen her eczanede bulunan ve reçetesiz olarak verilen bu krem hücre yenileyici kremler klasmanında oldukça sık tercih edilmektedir.

Pomad türündeki bu ürünün cilt lekesi tedavisinde liste başında geldiğini söylemek mümkündür. Güneş lekeleri, sivilce yaraları, yanık izleri, izi kalan yaralar ve çatlaklar, bu kremin tedavi ettiği cilt sorunlarının başlıcalarıdır.

Cilt tahrişinden ileri gelen sorunlarda etkin bir çözüm olmasının yanında kolay erişilebilir olması, bütçe dostu fiyatı ve hoş gelen kokusu nedeniyle de bu ürünü tercih edebilirsiniz. Bayer ilaç firması tarafından üretilen bu krem, senelerin tecrübesi ile garanti altında satılmakta olduğundan dolayı da güven uyandırır.

Madecassol Krem Ne İçin Kullanılır, Cilde Faydaları Nelerdir?

Madecassol krem nedir, sorusunun yanıtını daha iyi kavrayabilmemiz adına ürünün detaylı şekilde faydalarından bahsetmemiz gerekmektedir. Ürünün kullanım amaçlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Ergenlik döneminde daha da belirginleşen sivilce ve aknelerin iyileşmesinden sonra izler kalması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Ancak sivilcelerin ardında kalan skar doku için Madecassol kullananlar oldukça başarılı etkiler gördüklerini söylemektedirler. Sivilce lekeleri için bu kremin yüzün yanı sıra sırt bölgesine de uygulanması mümkündür.

Güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan cilt lekeleri üzerinde etkilidir. Güneşin zararlı olan UV ışınları zamanla ne denli cildimizi korusak da bazı göz görülür hasarlar ve koyu renk lekeler bırakabilir. Kremimiz ise tam olarak bu lekelerin tedavisi için kullanılır.

Yaşın ilerlemesiyle beliren yanak, şakak, çene ve alın bölgesinde daha da belirgin olan kahverengi cilt lekeleri için de aynı şekilde sıklıkla kullanılır.

Özellikle ev işleri esnasında çıkan kazalardan kalan yanık izleri, pek çok kadın için sinir bozucu olabilir. Dikkatsizlikten ileri gelen bu lekelere hemen herkeste rastlamak mümkündür. Madecassol krem ise bahsedilen bu yanık izlerinin iyileşmesinde %90’a kadar etkili olabilmektedir.madecassol merhem

Kesikler, düşmeler, çarpmalar gibi darbelerden dolayı oluşan yaraların izleri de yine kremin tedavi alanlarındandır. Bu krem sayesinde hücreler yenilenirken herhangi bir kesik ya da düşme izi de en etkili şekilde ortadan kalkmaktadır.

Ortadan kaldırılmasına yardımcı olduğu bir diğer iz de ameliyat sonrası kalan dikiş izleridir. Madecassol pomad doktorlar tarafından ameliyat sonrasında kullanımı önerilen bir krem olmakla birlikte ameliyatın erken döneminde kullanılırsa daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

Hızlı kilo değişimi yaşayanlar ve hamileler için önemli bir cilt sorunu olan çatlaklar, kremimiz il artık söz konusu olmaktan çıkabilir. Öyle ki bu merhem ile dudak, diz, dirsek gibi bölgelerde beliren çatlakların yanı sıra kalıcı çatlaklar da tedavi edilebilmektedir.

Madecassol cilt beyazlatma etkisi ile de daha genç görünen, eşit tona sahip ve taze bir cilde sahip olmanızı sağlayabilir. Yüzdeki renk eşitsizlikleri pek çok kişi için can sıkıcı tablolar oluşturabilir. Özellikle gölgeler ve koyuluklar üzerinde etkili olan bu kremin cildin rengini 2 tona kadar açabilmesi mümkündür.

Yatak yaraları, kolay kırılan tırnaklar, mini kırışıklıklar, lazer epilasyon sonrası yanıkları, dudak çevresi uçukları, emzirme nedeniyle oluşan göğüs yaraları kremin etkili sonuçlar sağladığı diğer kullanım alanlarını oluşturmaktadır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken yatak yarası için kullanımda doktora danışılması gerektiğini unutmamak olacaktır.

Kremin yalnızca günlük cilt bakımı ve nemlendirme amacıyla kullanımı da mümkündür. Ayrıca bu ürünü diğer merhemler ile bir araya getirerek farklı amaçlarla kullanmak, hatta cilt maskeleri yapmak mümkün olmaktadır.

Madecassol Merhem Yüze Sürülür mü? Nasıl Kullanılır?

Kremin kullanımı, sizin kullanma amacına göre değişkenlik göstermektedir. Doktorunuz ya da eczaneniz lekeler ve izler için maksimum fayda alabileceğiniz ürüne ve uygun doza sizi yönlendirmektedir.

Burada unutulmaması gereken kremin uzun süre kullanımda ancak etkilerinin görülebildiğidir. Yani kremin etkili olması için günlük, düzenli ve doğru kullanımın önemi büyüktür. Özellikle Madecassol kullananlar uygulamayı yüze yapacakları zaman cildinin tamamen temizlenmiş ve makyaj malzemelerinden arınmış olmasına dikkat etmelidirler.

Cilt sorunlarının yoğunluğuna bağlı olarak gün içerisinde ürünü 1 ya da 2 kere uygulamak genelde yeterli görülmektedir. Sorunların olduğu kısma ince bir katman olarak kremi sürüp yumuşak hareketlerle cildin emmesini sağlayabilirsiniz. Yine sorunun şiddetine bağlı olarak ürünü cildinize emdirmeden, katman halinde bırakıp da uygulamanız da mümkündür.

Kremi uygulamanın bir diğer yolu da cildinize uyguladıktan sonra herhangi bir şekilde dokunmadan 3 ya da 4 saat beklemesini sağlamaktır. Cildiniz hassas değilse, kremin bu şekilde tüm gece bekletilip sonrasında yıkanması da mümkündür. Bu uygulamada cildinizin tahriş etmesinden çekiniyorsanız Fito kremle karıştırarak da uygulama yapabilirsiniz.madecassol krem

Madecassol Krem Hakkında Merak Edilenler

1- Ürün ne kadar sürede etkisini gösterir?

Cilt probleminizin türü, yoğunluğu, derinliği ve yayılma oranı ürünün etki süresini değiştirmektedir. Ancak genel olarak 2 hafta içerisinde gözlemlenebilir değişimler beklenmektedir. Ürün düzenli kullanıldığı takdirde 3-4, bazen de 6 aya kadar etkilerinin tamamını göstermesi söz konusudur.

2- Ürünü kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ürünün cilt üzerinde oluşturduğu anormal her durumda (kızarma, kaşınma, morarma, dökülme vb.) anında bol suyla yıkanması ve şikayetlerin geçmemesi halinde doktora başvurulması gerekmektedir. Ayrıca krem yüzünüzden tamamen arındırılmadan güneş ışığına maruz kalmamanız önemlidir.

3- Hamileler ya da emzirenler bu kremi kullanabilir mi?

Güvenirliği henüz yeni anneler ve anne adayları için kesinleşmemiş olan bu ürün deri tarafından emilip kana karışması ihtimalinden dolayı emziren annelere önerilmemektedir. Yine bebekler ve küçük çocuklar da aynı şekilde bu kremden korunmalıdır.

4- Dövme üzerine uygulama yapılır mı?

Kremin deriyi yenileyerek tedavi etme durumu söz konusu olduğundan dövme üzerinde renkleri solduran bir etki göstermesi mümkündür. Bu nedenle dövme olan cilt kısımlarına uygulanması önerilmez.

5- Açık yaraya ya da genital bölgeye uygulanır mı?

Kapalı yaralar üzerinde istenen etkiyi sağlama konusunda başarılı da olsa, bu kremin, açık yaralar üzerinde yaranın kabuk tutmasını geciktiren bir etkisi mevcuttur. Ayrıca bir diğer görülebilir yan etkisi de yaranın sulanması olabilir.Bu nedenle açık yaralar üzerinde kullanımı önerilmez.

Vajinanın iç kısmına kaçmaması şartıyla genital bölge çevresinde var olan izlerin tedavisi için kullanılabilir.

6- Ürünün düzenli kullanımı tüylenme yapar mı?

Ürünü kullanan kişilerin bu yönde bir geri dönüşü olmamış, henüz yapılan araştırmalarda böyle bir yan etkiye rastlanmamıştır.

7- Madecassol krem göz çevresi için kullanılabilir mi?

Kremin göz içerisine kaçmaması şartıyla göz etrafına uygulanması mümkündür. Özellikle göz altındaki koyu morluklar için sıklıkla tercih edilmekte ve başarılı sonuçlar vermektedir.

Madecassol merhem görüldüğü gibi farklı cilt sorunlarının tedavisinde hem maske hem krem olarak, hem tek başına hem de diğer ürünlerle karıştırılarak uygulanabilen etkili bir üründür. Ürünü kullanmadan öncesinde doktorunuza danışmak ise en doğru uygulama için önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı