fbpx

Sağlık

Hametan Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hametan Krem Kan pıhtılaştırıcı bir özelliği bulunan , yaraların üzerine sürüldüğünde kanamayı kısa bir süre içerisinde durduran, yarada iltihap oluşumunu engelleyen son derece etkili bir kremdir.

Derideki yaralarda deri proteinlerinin çökmesini sağlayan ve bu sayede kanamayı kesen bu krem, dokuları büzerek, yaranın iyileşmesine yardımcı olur.

Anti-inflamatuar etkisi sayesinde yaranın mikrop kapmasını da önleyen Hametan Krem, herkesin mutlaka evinde bulundurması gereken bir krem olma özelliği taşır. Bu sayede çizik, kesik vb. yaralanmalar sonrasında ilkyardım amacıyla bu kremi kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Hametan krem nedir? Hametan krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamak istiyoruz.

hametan
hametan pomad

Hametan Krem Nedir?

Etkin maddesi hamamelis virginiana sulu özütü olan Hametan Krem, 30 ya da 50 mg alüminyum tüplerde satışa sunulur. Çizik ve kesik gibi yüzeysel deri yaralanmalarının yanı sıra bebeklerde pişik bölgesinde de pişiği önlemek amacıyla kullanılabilir.

Emziren anneler tarafından meme başı çatlaklarını gidermek amacıyla da kullanılan bu mucizevi krem, güneş yanıklarını da tedavi eder.

Kurumuş, çatlamış ya da yarılmış cilde uygulandığında cildin yenilenmesini sağlayarak, cildin eski görünümüne kavuşmasına yardımcı olur.

Hametan Pomad ne İşe Yarar ?

 • Bebeklerde ve küçük çocuklarda pişik tedavisinde kullanılır.
 • Başta güneş yanıkları olmak üzere 1. ve 2. derece güneş yanıklarının tedavisinde yararlanılabilir.
 • Meme başı çatlak oluşumunu giderir ve çatlak görünümünü hafifletir.
 • Cilt tonunu eşitler.

 

hametan krem
hametan krem

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Yazımızın devamını okuyup sitesinden inceleyebilirsiniz 🙂

Doktor farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde bu krem, günde birkaç kez olacak şekilde ince bir tabaka halinde derideki lezyonlu yani sorunlu bölgeye sürülür. içeriğinde belirtildiği ya da doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılması gerekir.

Hametan kremin ciltteki yara ya da yanık üzerine sürülmesi durumunda yara ya da yanıklar mutlaka steril bir gazlı bezle örtülmelidir.

Emziren anneler ise bu kremi her emzirme sonrasında meme başlarına sürmeli, bebeklerini emzirmeden önce ise meme başlarını bol suyla yıkayarak, iyice kremden arındırmalıdırlar.

Hametan pişik tedavisinde kullanıldığında bebek bezleri düzenli aralıklarla değiştirilmeli, dar ve sıkı bez kullanımından kaçınılmalıdır.

Hametan Krem Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

 • Kremin etkin maddesine karşı aşırı hassasiyetiniz bulunuyorsa krem kullanımından kaçınmalısınız.
 • Unutulan dozları dengelemek adına çift doz almamalı ve gün içerisinde doz aşımına kaçmamalısınız.
 • Hamileyseniz ya da hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
 • Hametan kremin gözlerinizle temasından kaçınmalı, temas durumunda gözlerinizi bol suyla yıkayarak, kremden arındırmalısınız.
 • Krem kullanımına dair herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda Hametan pomad kullanımını kesmeli ve acilen doktorunuza danışmalısınız.hametan krem fiyatı

Hametan Krem Yan Etkileri :

Her krem kullanımında olduğu gibi Hametan pomad kullanımı da istenmeyen birtakım yan etkilere maruz kalmanıza yol açabilir.

Bu yan etkiler, nadir görülse de kremin bileşenlerine karşı aşırı duyarlılığı bulunan ya da kullanım esnasında doz aşımına kaçan kişiler, ciddi yan etkilerle karşılaşabilirler.

 • Deride döküntüler,
 • Yüz, dudak, dil ve boğazlarının nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi,

Hametan pomad kullanımının son derece ciddi yan etkileridir. Bu yan etkiler acil tıbbi müdahale görmenizi hatta hastaneye yatırılmanızı bile gerektirebilir.

Hametan kremi 25 0C oda sıcaklığının altında, çocuklarınızın ulaşamayacağı ve göremeyeceği yerlerde ve kendi ambalajında saklamaya özen göstermelisiniz.

Kremde ya da kremin ambalajında tuhaflık fark etmeniz durumunda ürünü kullanmamalısınız.
Bu Konunun ardından cialis nedir nasıl kullanır yazımızada göz atabilirsiniz :))

Ürünü her kullanımdan önce üzerindeki son kullanma tarihini kontrol etmeyi unutmamalı ve son kullanma tarihi geçen ürünleri asla kullanmamalısınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı