fbpx

Sağlık

Goji Berry Zayıflama

Mükemmel bir antioksidan olarak, vücudumuzu toksinlerden ciddi anlamda arındıran Goji Berry çayının aynı zamanda zayıflamamıza yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

Bir diğer adı kurt üzümü olan Goji Berry çayı; metabolizmayı hızlandırarak, kişiyi zayıflatıyor ve daha formda bir fiziğe sahip olmasına olanak tanıyor.

Yaşlanmanın belirtilerini yavaşlatan, gastrit ve reflü gibi sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelen Goji Berry çayı; bileşenlerindeki 19 adet farklı aminoasit sayesinde vücudumuzdaki yağ yakımını kolaylaştırıyor.

Bu yazımızda Goji Berry zayıflama tekniklerine yer vermek, Goji Berry çayı zayıflatır mı? sorusunu kısaca yanıtlamak istiyoruz.

İşte; Goji Berry çayına dair bilmeniz gerekenler:

goji berry zayıflamak için nasıl kullanılır

Goji Berry Çayı ile Zayıflama:

Zayıflamaya pek çok açıdan katkısı bulunan Goji Berry çayı; diyet programlarının da vazgeçilmez içecekleri arasında yer alıyor.

Goji Beryy zayıflama çayının zayıflamaya katkılarını ise aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Glisemik indeksi son derece düşük olan Goji berry çayı; kan şekerini yavaş yavaş yükselttiği için kişinin uzun bir zaman dilimi boyunca açlık hissetmemesine yani tok kalmasına aracılık ediyor. Bu yönüyle de kişinin acıktığı zamanlarda abur cubur tüketimine yönelmesini engellemiş oluyor.
 • Kalorisi de oldukça düşük olan Goji Berry meyvesi; kuru yemiş gibi tüketildiğinde metabolizmanın aktif bir şekilde çalışmasını sağlıyor.
 • Kabızlığı gideren bir özelliği bulunan Goji Berry çayı; yüksek lif içeriği sayesinde kişinin daha rahat bir şekilde tuvalete çıkabilmesine fırsat sunuyor.
 • Vücudumuzda yağ depolanmasının en önemli nedenlerinden biri olan kortizon hormonunun aşırı salgılanmasını engelleyen bu çay; kalori yakımını da daha kolay bir hale getiriyor.
 • Kişinin üzerindeki gerginliği ve stresi alan Goji Beryy çayı; kişinin diyet programına daha sadık kalmasına öncülük ediyor.

Kısacası Goji berry çayının faydaları arasında kişinin daha huzurlu ve rahat bir şekilde kilo verebilmesine fırsat tanıması bulunuyor.

Goji Berry Çayı Nasıl Hazırlanır?

Goji Berry zayıflama çayını paket halinde internet üzerinde satış yapan sitelerden temin edebileceğiniz gibi aktardan satın aldığınız Goji Berry bitkisi ile kendi çayınızı kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

 • Kaynatılmış ve dinlendirilmiş su,
 • Goji Berry meyvesinin kurutulmuş yaprakları ya da kurutulmuş meyvesi

Hazırlanışı:

 • 5-6 adet Goji Berry meyvesini ya da 1 yemek kaşığı meyvenin kurutulmuş yapraklarını daha önce kaynattığınız ve dinlendirdiğiniz suya atın.
 • Çayı 5 dakika boyunca demlenmeye bırakın.
 • Çayı güzelce süzün ve fincana aktarın.
 • Süzdüğünüz çayı afiyetle tüketebilirsiniz.

Dilerseniz; sıcak yaz günlerinde Goji Berry zayıflama çayını serinlemek adına soğuk bir şekilde de tüketebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:

Kalbinizle ilgili herhangi bir kalp rahatsızlığınız bulunuyorsa ya da tansiyon, şeker hastasıysanız; hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız; bu çayı kesinlikle doktorunuza danışmadan tüketmemelisiniz. Aksi halde çay tüketimine bağlı olarak istenmeyen yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz.

Aynı şekilde kan inceltici herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, kullandığınız ilaçlara dair doktorunuza bilgi vermeli, doktorunuzun uygun görmesi üzerine bu çayı tüketmelisiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı