Adet Söktürücü Yiyecekler Meyveler

0
559
adet söktürücü meyveler

Adet Söktürücü Yiyecekler ,  Meyveler  Üreme fonksiyonlarımızın düzgün bir şekilde çalıştığını, anne olmaya uygun bir yumurta rezervine sahip olduğumuzu gösteren adet kanaması; bazen öyle bir sancılı hale geliyor ki her ne kadar ağrı kesici kullanırsak kullanalım, karın ağrımızla bir türlü baş edemiyoruz.

Bir de üstüne şişkinlik ve kramplar eklendiğinde adetli günlerimiz tam bir kabusa dönüşüyor ve hayatı bize zindan ediyor. Bazen de yoğun iş yaşantısı, stres ve birtakım hormonal dengesizliklere bağlı olarak bozulan adet döngümüz yüzünden zaman zaman adet günümüzün gecikmesi ile karşılaşmak zorunda kalıyoruz Bizim size tavsiyemiz ise adet söktürücü yiyecekler’i tercih ederek en doğal yöntemi uygulamak.

Bazen de düzensiz ve dengesiz beslenmeye, doğum kontrol hapları kullanımına bağlı olarak, yalnızca birkaç gün adet oluyor yani kısa bir sürede adetten kesiliyoruz. Bu durum ise yumurtlama yeteneğimizin yavaş yavaş hasar görmeye başlaması anlamına geliyor.

en iyi adet söktürücü

Ancak tüm bu sorunlardan adet döngüsünü düzenleyen ve bu döngünün sürekli olmasına yardımcı olan bir takım adet söktürücü meyveleri düzenli bir şekilde tükettiğimiz takdirde kurtulmamız mümkün!

Adet kanamanız oldukça koyu bir kıvamda, az bir miktarda geliyor; bu süreci ağrı ve sancı içerisinde çok zor koşullar altında geçiriyorsanız; adet söktürücü yiyecekler ve meyveler tüketerek, daha düzenli bir adet döngüsüne sahip olabilirsiniz.

İşte; her kadının mutlaka tüketmesi gereken adet sökücü meyveler listemiz:

  • Muz

Mükemmel bir kramp önleyici olan, doğal bir ağrı kesici olarak kullanılabilen muz; aynı zamanda adet düzensizliklerini de gideren mucizevi bir meyve olma özelliği taşıyor.

Doğal bir adet söktürücü olan muz; bu dönemdeki sancı ve ağrıları da gideriyor.

Adetinizin düzensiz olmasından şikayetçiyseniz; adetli olduğunuz günlerde bol bol muz tüketebilir ve kendinizi bu özel günlerde daha enerjik ve dinç hissedebilirsiniz.

  • Ananas

Vücuttaki ödem oluşumunu ve şişkinlikleri gideren ananas; adet söktürücü yiyecekler listemizin bir diğer üyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Vücudumuzdaki progesteron ve östrojen hormonlarının düzenlenmesine katkıda bulunan ananasın bu şifalı etkisinden yararlanabilmeniz adına bu meyveyi adetiniz sona erene kadar kullanmanızı öneriyoruz.

  • Elma

Bağırsaklarımızın daha hızlı ve aktif bir şekilde çalışmasını sağlayan elma; aynı zamanda son derece etkili bir adet söktürücü olarak, biz bayanların yardımına koşuyor.

  • Portakal

Tam anlamıyla magnezyum deposu olan portakal; adet döngüsünün normal seyrinde devam etmesini sağlamanın yanı sıra adet öncesi fiziksel belirtileri de en aza indirgiyor.

  • Kara üzüm

Yaz aylarında severek tükettiğimiz kara üzüm; adet dönemindeki bayanların ortak sorunlarından biri olan kabızlığı gideriyor. Bol miktarda lif içerdiği için de kabızlık sorunu olanların çektiği sancı ve ağrıların şiddetini azaltıyor.

  • Avokado

Binbir derde deva olan avokado; adet öncesi gerginliği ve sinirliliği azaltmanın yanı sıra kan akışını da kolaylaştırıyor.

adet söktürücü hareketler

Adet söktürücü yiyecekler in yanı sıra birtakım adet söktürücü sebze ve bitki çaylarını tüketerek de düzensizliğinize bir son verebilirsiniz , ve Adet Söktürücü ilaçlar yazımıza da göz atabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:

Şayet uzun bir süredir adet döngünüzde düzensizlikler ile karşılaşıyorsanız; en yakın zamanda bir uzmana görünmenizi ve doktorunuzun uygun gördüğü tedavi doğrultusunda hareket etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here